ZACHOWANIA WOLNOCZASOWE MŁODZIEŻY POL-LIT.

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 27,10 zł 27.10
Cena w innych sklepach: 39,80 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Wydawca: IMPULS
Kod produktu: 9788380958609

Opis

Niniejsza praca ma charakter diagnostyczno-poznawczy oraz częściowo weryfikacyjny. Składa się ze wstępu oraz dwóch części.
W pierwszej części zatytułowanej Zachowania wolnoczasowe młodzieży konceptualizacja badań własnych autorka analizuje podstawowe zagadnienia związane z problematyką czasu wolnego, eksplikuję pojęcie czasu wolnego w różnych ujęciach. Przedstawia funkcje, jakie pełni czas wolny, oraz na podstawie przeglądu wybranych badań dokonuje analizy sposobów i form spędzania czasu wolnego przez młodzież, ze szczególnym uwzględnieniem formy biernej, do której zaliczyć należy oglądanie telewizji oraz surfowanie w sieci Internet. W prowadzonej analizie odnoszę się także do skutków nadmiernego oglądania telewizji i korzystania z komputera/Internetu w czasie wolnym.
Istotnym zagadnieniem poruszanym w tej części jest badanie udziału rodziny w organizacji czasu wolnego młodzieży. Wskazuje tu między innymi na funkcje, jakie pełni względem młodzieży rodzina, pośród których istotne jest przygotowanie do pożytecznego zagospodarowania czasu wolnego. Analizie poddaje także czynniki związane z rodziną, mające istotny wpływ na organizację czasu wolnego młodzieży. Część ta zawiera także założenia metodologiczno-badawcze (cel, przedmiot, problemy i hipotezy badawcze), zastosowane strategie badawcze (metoda, techniki oraz narzędzia badawcze), a także dobór próby oraz schemat organizacji i przebiegu badań.

AUTOR MAŁGORZATA PRZYBYSZ-ZAREMBA
TYTUŁ ZACHOWANIA WOLNOCZASOWE MŁODZIEŻY POL-LIT.
WYDAWCA IMPULS
ROK WYDANIA 2020
FORMAT 160 X 235 MM
OPRAWA OPRAWA BROSZUROWA
ILOŚĆ STRON 208
EAN 9788380958609
Znajdź podobne według klucza:
(382078)

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl