PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO AZJI, PARAG KHANNA

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 40,16 zł 40.16
Cena w innych sklepach: 59,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Wydawca: WEKTORY
Kod produktu: 9788365842428

Opis

HIT wydawnictwa Wektory - godny następca Wojny o Pieniądz!
PARAG KHANNA urodził się w Indiach, wychował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, USA i Niemczech, kształcił zaś w USA i Wielkiej Brytanii. Jest specjalistą w zakresie stosunków międzynarodowych i polityki zagranicznej. Obecnie jest partnerem zarządzającym FutureMap, firmy zajmującej się planowaniem scenariuszy i doradztwem strategicznym, współpracującej z najbardziej innowacyjnymi rządami, miastami i firmami na świecie. Współpracował ze Światowym Forum Ekonomicznym, był członkiem Rady Stosunków Międzynarodowych, Międzynarodowego Instytutu Studiów Strategicznych, doradcą programu Global Trends 2030 National Intelligence Council, a także amerykańskich sił specjalnych w Iraku i Afganistanie. Opublikował książki: The Second World, How to Run the World, Connectography, Hybrid Reality oraz Technocracy in America. Magazyn Esquire uznał go za jednego z 75 najbardziej wpływowych ludzi XXI wieku.
Tłumaczony na wiele języków bestseller PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO AZJI to książka napisana dla ludzi Zachodu przez człowieka Wschodu, który doskonale zna i rozumie Azję oraz panujące tam stosunki społeczne, polityczne i gospodarcze. Parag Khanna ukazuje specyfikę Azji, zakorzenioną w jej historii i kulturze, której nie da się zrozumieć patrząc wyłącznie z zachodniej perspektywy. Siła Azji i jej przyszłość tkwią w tym, co pozytywnie odróżnia ją od pogrążonej w kryzysie cywilizacji zachodniej: wyższości merytokracji nad demokracją, pragmatyzmu nad ideologią oraz dobra wspólnego nad zaspokajaniem egoistycznych roszczeń jednostek i mniejszościowych grup. Warto przyjrzeć się dziś Azji i temu, co ma do zaoferowania, gdyż, zdaniem autora, o ile XIX wiek był stuleciem Europy, XX Ameryki, o tyle XXI wiek będzie stuleciem Azji.
Poważna i dobrze udokumentowana próba wykazania, że stulecie amerykańskie ustępuje miejsca stuleciu, w którym siła gospodarcza i polityczna jest coraz bardziej skoncentrowana w Azji.
Financial Times
Azja w coraz większym stopniu scala się w osobną jednostkę polityczną, kulturalną i gospodarczą, która jest gotowa wyprzedzić słabnący Zachód... Przyszłość należy do Azji.
Wall Street Journal
Dzięki dogłębnym badaniom Khanna ukazuje przyszłość Azji w XXI wieku... Erudycyjny opis oszałamiającej dominacji gospodarczej.
Japan Times

AUTOR PARAG KHANNA
TYTUŁ PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO AZJI
WYDAWCA WEKTORY
ROK WYDANIA 2020
OPRAWA OPRAWA BROSZUROWA
ILOŚĆ STRON 406
EAN 9788365842428
Znajdź podobne według klucza:
(390450)

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl