PRZEMYŚLEĆ Z MICHELEM FOUCAULTEM EDUKACYJNE..

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 18,69 zł 18.69
Cena w innych sklepach: 29,80 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Wydawca: IMPULS
Kod produktu: 9788378508984

Opis

Tytułowa fraza przemyśleć z Michelem Foucaultem w intencji Autorki przybliża cel, jaki przyświecał napisaniu oddawanej do rąk Czytelników książki. Autorka podejmuje próby zaangażowania dla własnych celów badawczych koncepcji, kategorii i tropów wskazanych przez francuskiego filozofa. W tym sensie publikacja ta pomyślana jest jako skromny wkład w dyskusję nad możliwościami recepcji idei Michela Foucaulta w rodzimej pedagogice oraz ukazania, co Foucaultowskie i postfoucaultowskie podejście do badania dyskursów, władzy i wiedzy może wnieść do badań pedagogicznych.poleca Impuls
Prezentowana książka jest kolejnym krokiem i rozwinięciem wcześniejszych przedsięwzięć badawczych Autorki, mieszczących się w obszarze badań nad dyskursami o młodzieży. Podstawowy problem, który ukierunkował prowadzony tutaj wywód, sprowadza się bowiem do pytania o to, w jaki sposób Foucault pozwala przemyśleć i poddać krytycznej analizie te dyskursy, strategie i instytucje, których zbiór w najbardziej ogólnym ujęciu określono mianem urządzania młodzieży?
Pytania postawione w niniejszej monografii dotyczą m.in. możliwych pól badawczych i problematyzacji, które otwierają wybrane ujęcia definicyjne dyskursu edukacyjnego, dyspozytywu i urządzania.

AUTOR HELENA OSTROWICKA
TYTUŁ PRZEMYŚLEĆ Z MICHELEM FOUCAULTEM EDUKACYJNE..
WYDAWCA IMPULS
ROK WYDANIA 2015
FORMAT 160 X 235 MM
OPRAWA OPRAWA BROSZUROWA
ILOŚĆ STRON 264
EAN 9788378508984
Znajdź podobne według klucza:
(202814)

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl