PRAWO DO EMERYTURY Z UBEZPIECZENIA I ZAOP. SPOŁ.

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 208,39 zł 208.39
Cena w innych sklepach: 249,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

W komentarzu zostały omówione zasady nabycia i realizacji prawa do emerytury zagwarantowanego obywatelom przez art. 67 Konstytucji RP z 1997 r. W ujęciu Konstytucji to państwo ubezpiecza obywateli, tworząc specjalne fundusze z określonej części dochodu narodowego Fundusz Ubezpieczeń Społecznych i Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników.
Autorka analizuje wszystkie rodzaje emerytury powszechnej zależnej od wieku, daty urodzenia i wykonywanego zawodu oraz emerytury dla rolników i służb mundurowych.
Przedstawia również zasady nabywania prawa do:
okresowej emerytury kapitałowej będącej drugą częścią emerytury powszechnej,
emerytury pomostowej w związku z wygaszaniem niektórych rodzajów emerytury wypłacanej z innego funduszu niż Fundusz Ubezpieczeń Społecznych.
W odniesieniu do poszczególnych rodzajów emerytury autorka omawia przepisy regulujące warunki nabywania prawa do emerytury i ustalania jej wysokości. Przybliża zasady realizacji nabytego prawa dotyczące m.in. zbiegu prawa do świadczeń, łączenia ich z wynagrodzeniem za pracę, pobrania świadczenia nienależnego.
Adresaci:
Publikacja jest przeznaczona dla szerokiego kręgu odbiorców, począwszy od osób, które zawodowo zajmują się tą trudną dziedziną prawa - sędziów, adwokatów, radców prawnych, aż po osoby zainteresowane własnym prawem do emerytury, którym zrozumienie przyjętych konstrukcji prawnych ułatwi przystępny sposób ich omówienia przez autorkę.

AUTOR INETTA JĘDRASIK-JANKOWSKA
TYTUŁ PRAWO DO EMERYTURY Z UBEZPIECZENIA I ZAOP. SPOŁ.
WYDAWCA WOLTERS KLUWER
ROK WYDANIA 2019
FORMAT 176 X 250 MM
OPRAWA OPRAWA TWARDA
ILOŚĆ STRON 668
EAN 9788381602341
(346864)

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl