PAIDEIA STAROŻYTNEJ GRECJI I RZYMU, ANDRZEJ MURZYN

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 17,56 zł 17.56
Cena w innych sklepach: 28,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Wydawca: IMPULS
Kod produktu: 9788375876871

Opis

Celem serii naukowej Filozofia i Pedagogika jest przede wszystkim ukazanie wkładu wniesionego przez rożne osoby do historii myśli edukacyjnej. Nie chodzi tutaj jedynie o filozofów, chociaż ci ostatni będą z pewnością stanowili większość, ale raczej o to, aby uwydatnić przez twórczość tych osób znaczenie rozważań filozoficznych dla myślenia o edukacji. Zadaniem autorów tekstów składających się na kolejne tomy serii jest więc odkrycie i rzetelna analiza tych elementów twórczości wybranych myślicieli, które w szczególny sposób pokazują wzajemne przenikanie się filozofii i pedagogiki.
Rozważania zawarte w każdym tomie serii Filozofia i Pedagogika dotyczą myślicieli usytuowanych w konkretnej epoce. Nie jest jednak rzeczą konieczną, aby tomy ukazywały się zgodnie z historycznym porządkiem poszczególnych epok. Możliwa jest więc sytuacja, gdy po ukazaniu się na przykład tomu Wychowanie i kształcenie w filozofii człowieka renesansu pojawi się tom Pozytywistyczne dociekania i programy oświatowe. Dopuszcza się także możliwość ukazywania się jednocześnie dwóch lub większej liczby tomów.
Przygotowany do druku tom pierwszy poświęcony jest starożytnej paidei idei, która pozostawiła znaczący ślad w europejskiej myśli pedagogicznej i do której przez wieki nawiązywały założenia wychowawczo-edukacyjne. Układ tomu ma charakter chronologiczno-tematyczny i obejmuje zarówno czasy starożytnej Hellady, jak i okres hellenistyczny, wnoszący do kultury europejskiej nowe wartości.
Tom ten prezentuje również przeobrażenia, rozwój, a także wielowiekową trwałość niektórych założeń wychowawczych.

AUTOR ANDRZEJ MURZYN
TYTUŁ PAIDEIA STAROŻYTNEJ GRECJI I RZYMU
WYDAWCA IMPULS
ROK WYDANIA 2011
FORMAT 160 X 235 MM
OPRAWA OPRAWA BROSZUROWA
ILOŚĆ STRON 140
EAN 9788375876871
Znajdź podobne według klucza:
(202640)

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl