MINIATURY MATEMATYCZNE 68, ŁUCJA MENTZEN

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 13,39 zł 13.39
Cena w innych sklepach: 18,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Drodzy Czytelnicy, czy chociaż raz zastanawialiście się, skąd biorą się zadania matematyczne, w tym zadania z konkursu Kangur Matematyczny? Tak, macie rację wymyślają je matematycy. Ale jak zadania trafiają do konkursu?
W każdym z ponad 90 krajów należących do rodziny Kangura Matematycznego są osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie konkursu. Niektóre z tych osób układają też zadania i co roku przesyłają je (w języku angielskim) do, nazwijmy to, ogólnego banku zadań kangurowych. W tym roku różne kraje zgłosiły na konkurs 1179 propozycji zadań, w tym do Żaczka niedużo niecałe 100 zadań, do Malucha więcej 175 i nieco ponad 200 do Beniamina.
Raz do roku w jednym z krajów, w którym uczniowie biorą udział w konkursie Kangur, odbywa się spotkanie matematyków organizatorów konkursu którzy po długich dyskusjach i głosowaniach wybierają z ogólnego banku zadań te, które później otrzymujecie na konkursie. Każdy kraj tłumaczy też zadania z języka angielskiego na własny.
Zadania, które rozwiązujecie podczas konkursu Kangur, powstały w umyśle matematyków z wielu krajów. Wśród nich są zadania kanadyjskie i niemieckie, włoskie i pakistańskie, szwedzkie i brazylijskie, hiszpańskie, greckie, rosyjskie, meksykańskie, francuskie, litewskie . . . i również polskie.
Podczas konkursu Wy i Wasi rówieśnicy z całego świata rozwiązujecie te same (z małymi wyjątkami) zadania, każdy w swoim języku.
O czym jest ta książeczka. Przewodnim tematem miniatury jest waga wszak często pojawia się w zadaniach. Pierwsze rozdziały książeczki, napisane w formie zabawnych i pouczających dialogów Kangura Matematycznego z dziećmi Frankiem i Helenką, przedstawiają zagadki logiczne i zadania dotyczące ważenia na wagach mechanicznych. Czytelnicy znajdą też w miniaturze sporo ciekawostek dotyczących wag i ważenia oraz fotografie z muzeum wag.
W książeczce są dwa zestawy testów ułożonych na wzór konkursu Kangur, odpowiedzi do wszystkich zadań i przykładowe rozwiązania lub wskazówki do niektórych z nich. Niech zmagania z zagadkami logicznymi i łamigłówkami matematycznymi przyniosą Czytelnikom wiele radości i satysfakcji oraz zachęcą do udziału w kolejnych edycjach Kangura i innych konkursów, czego im życzą autorka i Kangur Matematyczny.

AUTOR ŁUCJA MENTZEN
TYTUŁ MINIATURY MATEMATYCZNE 68
WYDAWCA AKSJOMAT PIOTR NODZYŃSKI
ROK WYDANIA 2020
OPRAWA OPRAWA BROSZUROWA
ILOŚĆ STRON 60
EAN 9788364660832
(389545)

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl