KAPITAŁ ZAGRANICZNY A KULTUROWE UWARUNKOWANIA...

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 81,69 zł 81.69
Cena w innych sklepach: 99,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Wydawca: C.H. BECK
Kod produktu: 9788325586232

Opis

Zasadniczą tezą Autora jest stwierdzenie, że czynniki kulturowe zaliczają się do istotnych determinant działalności i rezultatów banków z udziałem kapitału zagranicznego, stanowiąc barierę ich rozwoju.
Za cel monografii przyjęto zatem pokazanie związków czynników kulturowych - zwłaszcza kultur narodowych, z których pochodzą zagraniczni inwestorzy, ale także elementów ich kultur organizacyjnych - z bieżącym zarządzaniem i przyjmowaną strategią w kontrolowanych przez nich bankach.
Publikacja jest oparta na przeprowadzonych przez Autora badaniach, obejmujących m.in. 59 wywiadów pogłębionych (uzupełnionych o część ustrukturyzowaną) z obecnymi i byłymi członkami najwyższego kierownictwa banków z udziałem kapitału zagranicznego (m.in. prezesami banków BRE, Nordea, HSBC, BGŻ, BPH, Deutsche) oraz 28 wywiadów uzupełniających z osobami związanymi ze środowiskiem bankowym, ale nienależących do wskazanej grupy (prezes i wiceprezes banku PKO BP, prezes dużego banku spółdzielczego, przewodniczący i wiceprzewodniczący KNF, zarząd ZBP, prezes BIK, przedstawiciele mediów, konsultingu, firm rekrutacyjnych, prawniczych, IT itd.)
Rozważania i wnioski w niej[książce] zawarte są bardzo dobrze udokumentowane i oparte na solidnym materiale faktograficznym. Nie znam innej pozycji literatury, która w sposób tak kompleksowy, a zarazem szczegółowy traktowałaby o problemach bankowości w okresie transformacji ustrojowej w Polsce.

AUTOR LECH KURKLIŃSKI
TYTUŁ KAPITAŁ ZAGRANICZNY A KULTUROWE UWARUNKOWANIA...
WYDAWCA C.H. BECK
ROK WYDANIA 2016
FORMAT 165 X 240 MM
OPRAWA OPRAWA BROSZUROWA
ILOŚĆ STRON 340
EAN 9788325586232
Znajdź podobne według klucza:
(228221)

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl